Rola i odpowiedzialność Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz obowiązki księgowe KZP wg Ustawy o KZP i RODO – dobre praktyki

Cel szkolenia: wsparcie w rozwoju kompetencji członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Księgowych Kas Zapomogowo-Pożyczkowych, a tym samym usprawnienia i zabezpieczenia ich działań w ramach szczytnego celu prowadzenia KZP dla swoich współpracowników. W dniu 10 września 2021 roku została opublikowana w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. 2021 poz. 1666) ustawa o Kasach Zapomogowo-Pożyczkowych. Od tego czasu obserwujemy rozkwit działalności KZP w Polsce, udało nam się przeszkolić ponad tysiąc osób z nowych uwarunkowań prawnych. Równocześnie zauważalne stają się zwiększone potrzeby nabycia nowych kompetencji, które pozwolą z jednej strony działać bezpiecznie i skutecznie, ale jednocześnie efektywnie pod kątem zwiększenia ilości członków i systematycznego wsparcia finansowego, z którego w trudnych czasach chcieliby oni korzystać.

Jeżeli interesuje Państwa, jakie są obecne podstawy prawne działania KZP, jaka jest odpowiedzialność Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Księgowości, oraz jakie są praktyczne aspekty działania każdego z tych organów –  zapraszamy na nasze szkolenia. Przedstawimy ich ustawowy katalog kompetencji, omówimy misję, funkcje, podejmowane czynności. Zaprezentujemy również, jak w pracy może pomóc informatyzacja i rozwój nowych technologii. Dzięki szkoleniu osoby obsługujące KZP będą miały więcej czasu na wykonywanie swoich obowiązków pracowniczych, ponieważ zdobędą większą sprawność w swoich działaniach a tym samym będą realizować je szybciej.

Korzyści z uczestnictwa:

  • Zrozumienie obowiązków i odpowiedzialności zarządu oraz komisji rewizyjnej
  • Umiejętność prowadzenia oraz zarządzanie KZP zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Praktyczna wiedza na temat ochrony danych osobowych w KZP
  • Wdrażanie skutecznych praktyk zarządzania i nadzoru.

Adresaci szkolenia: Szkolenie jest skierowane do członków zarządów, komisji rewizyjnych, księgowych oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie i nadzór w Kasach Zapomogowo-Pożyczkowych.

Forma szkolenia: Interaktywne warsztaty z przykładami praktycznymi, studia przypadków oraz możliwość zadawania pytań ekspertom.

Nasza firma specjalizuje się w obsłudze Kas Zapomogowo-Pożyczkowych. Dostarczamy oprogramowanie, jako jedyni w Polsce prowadzimy szkolenia organizacyjno-prawne o KZP, wydajemy książki, prowadzimy jedyny na rynku portal tematyczny pkzp.com.pl. Na temat Kas w Polsce wiemy najwięcej.

Nasze szkolenia są dostępne w wersji online w terminach wskazanych w zakładce Terminy i zapisy. Szkolenia w wersji stacjonarnej są do uzgodnienia indywidualnie.

Podstawy z ustawy o KZP i innych przepisów

1. Wprowadzenie do kwestii formalnych i prawnych.
2. Członkostwo
3. Organy
4. Wybory
5. Fundusze
6. Kwestie organizacyjne
7. Informatyzacja KZP
8. Sprawy finansowe
9. Kwestie sprawozdawcze
10. Zagadnienia związane z ODO
11. Zadania i wymagania kontrolne – indywidualne, wewnętrzne, delegowane i zewnętrzne
12. Specyfika kas międzyzakładowych (MKZP)
13. Praktyczne działanie KZP

Kompetencje, prawa i obowiązki oraz odpowiedzialność zarządu KZP

14. Katalog ustawowy kompetencji
15. Zarządzanie KZP
16. Powinność organizacyjna
17. Rola zarządcza
18. Misja kierownicza
19. Funkcja motywacyjna
20. Zadania kontrolne i ewaluacyjne
21. Tworzenie procedur i dokumentacji, wdrażanie polityk
22. Kartoteki i konta członkowskie
23. Programy i dane informatyczne
24. Pracownicy obsługi
25. Dokumenty w pracy zarządu

Kompetencje, prawa i obowiązki oraz odpowiedzialność komisji rewizyjnej KZP

26. Katalog ustawowy komisji rewizyjnej
27. Rodzaje kontroli w KZP
28. Czynności komisji rewizyjnej
29. Kompletność i forma sprawozdania finansowego MKZP i KZP
30. Wniosek o zwołanie nadzwyczajnego WZ
31. Wniosek o odwołanie zarządu a kadencja komisji rewizyjnej
32. Dokumenty w pracy komisji rewizyjnej

Obowiązki księgowe KZP

33. Po co jest rachunkowość i czy musi być prowadzona przez pracodawcę?
34. Dokumentowanie sposobu prowadzenia rachunkowości w polityce rachunkowości
35. Plan kont a plany dochodów i wydatków
36. Rodzaje dowodów księgowych i dokumentów stosowanych w rachunkowości KZP
37. Obowiązki podatkowe i sprawozdawcze
38. Archiwizacja dokumentów i brakowanie

Czas trwania szkolenia: 6,5 h
(w przedziale od 9:00-14:30)

Terminy szkoleń:

  • 24.10.2024 (czwartek)
  • 30.10.2024 (środa)
  • 06.11.2024 (środa)
  • 13.11.2024 środa)
  • 06.12.2024 (piątek)
  • 12.12.2024 (czwartek)
  • 19.12.2024 (czwartek)
  • 30.12.2024 (poniedziałek)

Termin zapisów upływa na dzień przed szkoleniem. Zgłosić można się za porednictwem FORMULARZA.

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres mailowy najpóźniej na jeden dzień roboczy przed planowaną datą szkolenia.

Materiały szkoleniowe są wysyłane najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych po terminie ukończenia szkolenia.

Kontakt w sprawie szkoleń:

  • 58 732 85 85
  • szkolenia@casco.pl 

Szkolenia prowadzone są przez trenerów, których kompetencje oraz zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie pozwalają na zagwarantowanie Państwu otrzymania wiedzy na najwyższym poziomie. Wykłady organizowane są w kameralnych grupach, co pozwala nam na zagwarantowanie słuchaczom komfortowych warunków do nauki. Na szkolenia zapraszamy interesariuszy KZP w szczególności pracowników Księgowości, członków Zarządów, członków Komisji rewizyjnych, przewodniczących związków zawodowych, reprezentantów pracodawców oraz pracowników chętnych do założenia KZP w zakładzie pracy.

 

Grawit Nosiadek
Posiada wykształcenie wyższe. Jest długoletnim praktykiem KZP

Ukończył kilkadziesiąt kursów i szkoleń w obszarach rozwoju kompetencji menedżerskich, zarządzania, zakładania i prowadzenia biznesu oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi, ochrony praw człowieka, marketingu i nowych mediów. Zainicjował, a następnie przygotował i założył Kasę Zapomogowo-Pożyczkową w nowo powstałej jednostce miejskiej. Został powołany na pierwszą oraz drugą kadencję w roli przewodniczącego zarządu. Po kilku latach, na wniosek przewodniczącej komisji rewizyjnej i członka zarządu wojewódzkich związków zawodowych walne zebranie nadało mu tytuł Honorowego Przewodniczącego Zarządu.

Pan Grawit Nosiadek od 2018 roku związany jest ze spółką CASCO Sp. z o.o. Udziela konsultacji merytorycznych, przygotowuje analizy potrzeb klientów oraz prowadzi szkolenia poświęcone tematyce Kas Zapomogowo-Pożyczkowych.

 

 

Gabriel Rogowski

Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Politechnice Białostockiej

Od 2014 roku jest Przewodniczącym Zarządu Międzyzakładowej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej Oświaty w Białymstoku zrzeszającej blisko 3500 członków. Pan Gabriel prowadzi popularną stronę internetową MKZP. Czynnie udziela się w sprawach związanych z organizacją kas zapomogowo-pożyczkowych. Brał udział w konsultacjach społecznych w sprawie Ustawy o kasach zapomogowo-pożyczkowych, w którym to dokumencie część uwag Pana Gabierla uwzględniono. W 2011 roku z rąk Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymał tytuł honorowy „Społeczna Dusza” – za pasję i konsekwencję w działaniach społecznych na rzecz mieszkańców Białegostoku.

Pan Gabriel Rogowski jest od 2014 roku związany ze spółką CASCO Sp. z o.o. w pierwszym etapie wspólnie wdrażaliśmy oprogramowanie e-KZP w oświacie w Białymstoku, w drugim etapie konsultowaliśmy się w sprawach merytorycznych a aktualnie Pan Gabriel prowadzi szkolenia poświęcone tematyce Pracowniczych Kas Zapomogowo-Pożyczkowych.

Firma Casco Sp. z o. o. od ponad 11 lat:
Casco zawsze stawia na innowacyjność, indywidualne rozwiązanie dla klientów oraz zapewnienie bezpieczeństwa danych. Firma jest ceniona za swoje rozwiązania i usługi które pomagają przede wszystkim Kasom Zapomogowo-Pożyczkowym w codziennym funkcjonowaniu.

Cena szkolenia

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 490,00 zł netto* od każdej zgłoszonej osoby.
* dla placówek budżetowych istnieje możliwość zwolnienia z podatku VAT Pobierz oświadczenie

Czas trwania szkolenia:  9:00 do 14:30

Zapisz się już teraz!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o pisemne potwierdzenie swojego uczestnictwa na formularzu zgłoszeniowym.

Masz pytania lub wątpliwości ?

Napisz do nas lub zadzwoń – chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości, doradzimy i pomożemy w wyborze odpowiedniego dla Ciebie szkolenia!

Nr telefonu: 48 58 732 85 85
Nr faksu: 48 58 732 84 84

adres strony: www.casco.pl
adres e-mail: szkolenia@casco.pl